Přinášíme a rozvíjíme umění nenásilné komunikace
v České republice

O nás

Přinášíme a rozvíjíme umění nenásilné komunikace v České republice. Chceme jej dostat do škol, do firem, k rodičům a dětem. Mezi lidi. Přáli bychom si, aby lidé dokázali být upřímní a přitom nezraňovali, aby se dokázali empaticky naladit a přitom neztratit sami sebe. Nenásilná komunikace je jednou z cest.


 • Ondráš Přibyla

  Učím a hledám způsoby jak dobře učit to co lidi zrovna potřebují.
  V Nenásilné komunikaci vidím hlavně praktický nástroj pro prohlubování vzájemného porozumění se svou ženou, čtyřletou dcerkou, spolupracovníky i sám se sebou.

 • adam

  Adam Čajka

  Prozkoumávám přínos NVC ve veřejném prostoru, v diskusích o těžkých tématech, v médiích a politice. Vidím potenciál společnosti zejména v propojování lidí z různých prostředí, k čemuž je Nenásilná komunikace skvělou oporou. Baví mě mediace a lektorování.

 • Eva

  Eva Malířová

  Hledám způsoby, jak by šlo ze školy udělat místo k učení se pro život. Vedu roční kurzy “Kritické myšlení a globální témata”, vytvořila jsem několik sbírek interaktivních programů a zajímá mne zlepšování skupinových procesů.


 • Inka Píbilová

  Pomáhám organizacím společně vyhodnotit svoji činnost a zaměřit ji tak, aby byla co nejvíce smysluplná. Pracuji ve vzdělávání, osvětě, sociální oblasti i na zahraničních rozvojových programech – více na www.evaluace.com. Také ráda facilituji participativní procesy s využitím Art of Hosting. NVC je pro mne příležitost, jak najít cestu k sobě a ostatním.


 • Petr Sucháček

  Učím komunikační tréninky. Tedy učím lidi, jak se vyjádřit tak, aby jim ostatní rozuměli. A aby jim ostatní rozuměli tak, jak chtějí, aby jim rozuměno bylo. K tomu je ovšem potřeba mít jasno v tom, co chci říct. Nenásilná komunikace je skvělou cestou, jak se učit rozumět sobě, tobě i světu. Proto (se) učím nenásilnou komunikaci.


 • Petr Holík

  Chci chodit po světě, kde spolu lidé umí žít. Porozumění mezi lidmi si rád vytvářím jako impro herec a k tomu jsem postupně začal přidávat i lektorské aktivity.

Další lektoři Nenásilné komunikace v ČR a na Slovensku


  • Ivana Horáková

   Od r. 2011 vytvářím prostor pro upřímnost, vcítění a společné učení se přítomnosti. V r. 2014 jsem se stala certifikovanou trenérkou Nenásilné komunikace. Ta je pro mě souvislým zkoumáním toho, jak zůstat otevřená životu a být ve spojení s pocity, potřebami a tělem. gentle-space.org

Ve světě je Nenásilná komunikace zastoupena CNVC – Center for Nonviolent communication. S CNVC a zkušenými certifikovanými trenéry v Evropě blízce spolupracujeme.