Přinášíme a rozvíjíme umění nenásilné komunikace
v České republice

Blog o Nenásilné komunikaci

Principy a předpoklady praxe Nenásilí

14.9.2015 Ondráš Přibyla

Naše představy a předpoklady o lidské povaze ovlivňují jak s lidmi interagujeme, co v interakcích považujeme za možné, a jaké sociální struktury vytváříme. Jinak řečeno naše komunikace a naše společnost je obrazem našich předpokladů. Na následujících předpokladech je založena praxe Nenásilí…

Číst více

Zpětná vazba a upřímnost

13.5.2014 Ondráš Přibyla

…aneb jak si zkomplikovat dávání zpětné vazby přesvědčením, že přece jde o učení a rozvoj (první část série o zpětné vazbě)

Číst více

Nevzdávát se a netlačit

24.4.2014 Ondráš Přibyla

V Nenásilné komunikaci nejde o to být k lidem milý, ale věnovat pozornost potřebám všech zůčastněných a přizvat je k hledání společného řešení.

Číst více

Být autoritou ve třídě

9.4.2014 Ondráš Přibyla

aneb co může dát Nenásilná komunikace učitelům. Přepis rozhovoru s Louise Romain, trenérkou Nenásilné komunikace a zakladatelkou NVC Education Europe.

Číst více

Louise Romain – představujeme trenérku

3.4.2014 Ondráš Přibyla

Setkání s Louise téměř každého překvapí. Nejprve naprostou přímostí a upřímností se kterou mluví o čemkoliv, co je právě ve vzduchu. Podruhé, když si uvědomíte, že cokoliv, co takto říká, říká s velikou pozorností a respektem ke všem přítomným. A potřetí smyslem pro humor a hravostí. Její semináře jsou nejzajímavější,..

Číst více

Jak Marshall Rosenberg učil jazyk potřeb

25.12.2013 Eva Malířová

Následující příspěvek je překladem audia Marshalla Rosenberga, který vypráví o vyřešení dlouholotého konfliktu v jednom manželském páru. Learning a Language of Needs Když pracuji s páry, žádám manžele, aby našli nějaký konflikt, který dosud nebyli schopni vyřešit. Nejdelší nevyřešený konflikt ze všech párů, které se účastnily našich workshopů, měli manželé, kteří..

Číst více

Týden Nenásilné komunikace je za námi!

17.11.2013 Adam Čajka

Děkujeme všem, kdo jste toho byli součástí a pomohli jste na všech akcích vytvořit vynikající atmosféru. Vše začalo v pondělí workshopem s názvem Participatory Leadership: how to engage people to get results. Jak mohu ve své organizaci vytvořit podmínky pro opravdové zapojení lidí do dění a rozhodování? Jaká je ta..

Číst více

Jak si na nových dokladech zajistit usměvavé fotky

16.11.2013 Eva Malířová

Zdálo by se, že emoce přicházejí a odcházejí na nás nezávisle. Přesto na své prožívání máme vliv, záleží, kam nasměrujeme pozornost. To se zdá ve chvíli naštvání těžké. Petr Sucháček to dokázal, uvědomil si svůj pocit a transformoval energii vzteku do akce a práce. Čtení pro každodenní možnost tréninku sebeempatie…

Číst více

Jak slyšet, co nám lidé říkají?

20.10.2013 Ondráš Přibyla

Schopnost slyšet, co druhý říká, je v komunikaci ještě důležitější než schopnost mluvit a vyjadřovat se. Jak to shrnula Louise Romain na workshopu o naslouchání, lidé říkají pouze dvě věci: Prosím a děkuji. Dokážeme to slyšet? Když mi moje čtyřletá dcerka Anežka řekla nazlobeným hlasem: “Chci, abyste mě poslouchali. Chci..

Číst více

Loupání cibule potřeb

8.10.2013 Eva Malířová

Rozumím tomu, co je pro mne v danou chvíli skutečně důležité? Někdy je těžké se v sobě vyznat. Příběh přináší inspiraci kudy na to. Vcelku užitečné cvičení… Něco podobného jste asi zažili. On nechává hrnek pravidelně ráno na lince místo, aby ho dal to myčky, a odchází do práce. Ji..

Číst více