Přinášíme a rozvíjíme umění nenásilné komunikace
v České republice

Tréninková skupina: DOJO Nenásilné komunikace

pondělky od 27. února

Ondras Pribyla

Ondráš Přibyla – lektor

Ondráš Přibyla učí a nadšeně prozkoumává způsoby jak dobře učit to, co lidé zrovna potřebují. Tohle hledání jej odvedlo od teoretické fyziky až ke koučování jednotlivců i skupin. Metody Nenásilné komunikace ho nadchly jasností, kterou dokážou vnést do složitých komunikačních situací a když mu k jejich praktickému cvičení přestala stačit vlastní rodina a kamarádi, inicioval v roce 2010 založení první brněnské tréningové skupiny.

Petr Holik

Petr Holík – lektor

Chci chodit po světě, kde spolu lidé umí žít. Porozumění mezi lidmi si rád vytvářím jako impro herec a k tomu jsem postupně začal přidávat i lektorské aktivity. Nejdříve workshopy aplikované improvizace a prezentačních dovedností, pak jsem přidal popularizaci vědy a Nenásilnou komunikaci. Aktuálně mi dává velký smysl práce se studenty učitelství, protože to budou právě oni, kdo bude mít velký vliv na další generace a chci, aby byli na svoje povolání připraveni co nejlépe.

Adam Čajka – lektor

Adam Čajka učí o globálních tématech a dlouhodobě ho zajímá, jak lze pracovat s postoji, předsudky a jak je možné dosahovat porozumění v konfliktech. Přístupem, ve kterém našel to, co hledal, je Nenásilná komunikace, neboť ji považuje za jasný, funkční přístup umožňující řešení každodenních situací i způsob předcházení nedorozumění mezi lidmi.

Co je DOJO?

V japonsku se slovem Dojo (dódžó) označuje tělocvična nebo škola bojových umění. Doslova to znamená “místo, kde se cvičí umění”. (Dó = cesta, umění, původně znak pro Tao. Džó = místo) Cvičení Nenásilné komunikace má s cvičením bojových umění velmi blízko. V obou je důležitá pravidelná praxe, v obou můžeme jít víc a víc do hloubky a koneckonců v mnoha bojových uměních je cílem žít v klidu a míru. DOJO je tedy prostor pro pravidelnou praxi Nenásilné komunikace.

Jak budou vypadat “tréninky”?

  • Rozcvička – základní cvičení pro sebenapojení, duchapřítomnost a naslouchání.
  • Cvičení pro rozvoj konkrétní dovednosti – ty budou tvořit většinu každého setkání.
  • Prostor pro nácvik reálných situací a osobní zakázky (např. když vás čeká nepříjemný rozhovor, pomůžeme vám se na něj připravit)
  • Reflexe a integrace naučeného.
  • Podpora v době mezi setkáními
  • Tréninky povedou a při cvičeních vám budou k dispozici Ondráš, Adam a Petr, tedy budete mít dost individuální péče 🙂

Pro koho?

  • Trénink je určen pro mírně pokročilé, tedy očekáváme předchozích cca 20hodin zkušenosti s NVC, tedy základní zkušenost s cvičeními a teorií. (Tedy např pokud máte za sebou víkendový úvod, základní tréninkovou sérii, předmět KOKS na MU, jse vítáni. Máte-li pochyby, zda “umíte dost” napište nám…)
  • Hledáme ty, kteří se chtějí věnovat tréninku dlouhodobě a chtějí se účastnit celé série od února až do června.
  • Součástí DOJO je i skupina pro více pokročilé (zaměřená na roleplays). Máte-li zájem i o tuto skupinu, napište nám.

Organizační informace

Kdy: V pondělky jednou za dva týdny, 17:00 – 20:00.
Data: začínáme 27.2., dále 13.3., 27.3., 10.4., 24.4., 8.5., 22.5. a 5.6.
Kde: Brno, Lipka Kamenná 20, 49.1851456N, 16.5923436E
Počet účastníků je omezen na 18 lidí.
Standardní cena za celou sérii: 4800Kč Platba na účet po potvrzení přihlášení (číslo účtu se dozvíte v potvrzovacím mailu).
Alternativní cena: čtvrtina jednoměsíčního příjmu, minimálně 3200Kč (to odpovídá 400,- za tréninkové setkání) O alternativní cenu si prosím požádejte v přihlašovacím mailu, případně můžeme domluvit různé varianty platby.

Přihlašujte se na email: ondras.pribyla@gmail.com nebo na tel: 775 988 882 (Ondráš Přibyla)